Święto Wisły

3 września 2022

Bezpłatne aktywności i atrakcje

Czytaj więcej

10

łodzi...

...tradycyjnych na których będą odbywać się rejsy

50

rejsów...

...do których będzie można dołączyć

470

bezpłatnych biletów...

...dostępnych dla rezerwacji online oraz do nabycia na miejscu

6

atrakcji...

...w 5 lokalizacjach: wioska urzeczańska, zajęcia SUP, rejsy statkami, spływ kajakowy, a nawet koncert pieśni wiślanych!

W tym roku 3 września będziemy obchodzić po raz kolejny Święto Wisły. Obchody Święta Wisły obejmą i tym razem wiele atrakcji.

Zobacz atrakcje

Bilety

Święto Wisły jest imprezą otwartą. Jednak wiele z atrakcji takich jak np. rejsy będzie biletowanych. Aby zagwarantować sobie miejsce należy dokonać rezerwacji bezpłatnego biletu. Część biletów na rejsy będzie dostępna do nabycia wyłącznie na miejscu w dniu wydarzenia.

Mapa i program obchodów

Aby ułatwić zapoznanie się z przebiegiem imprezy oraz wybór odpowiednich atrakcji, przygotowaliśmy mapę i program obchodów Święta Wisły, w wersji drukowanej oraz online.

Atrakcje Święta Wisły 2022

Wioska urzeczańska

Centralnym miejscem obchodów będzie wioska urzeczańska w wyjątkowej lokalizacji - na wyspie, na której zaplanowanych jest szereg atrakcji przybliżającej kulturę i tradycję Urzecza. Wioska będzie otwarta dla wszystkich, bez konieczności rezerwacji w godz. 12.00-16.00.

Rejsy na wyspę

Bezpłatne rejsy wiślane będą wypływały z 3 lokalizacji w godz. 12.00-16.00. Łodzie które popłyną w rejsach będą drewniane i tradycyjnie przystrojone. Rejsy zakończymy na wyspie wiślanej Poniatówka, gdzie zorganizowana będzie wioska urzeczańska. Bilety dostępne w rezerwacji online oraz na miejscu w dniu wydarzenia.

Parada statków

Wielka parada statków, które popłyną w ok. 1-godzinny rejs po Wiśle. Start o godz. 18.00 z plaży Rusałka (Zoo). Zakończenie rejsu na plaży Rusałka (Zoo). Bilety dostępne w rezerwacji online oraz na miejscu w dniu wydarzenia.

Spływ kajakowy

Wioślana Masa Krytyczna organizowana przez "Federację Przystań Warszawa". Start z plaży Saskiej o godz. 10.30, zakończenie planowane na Młocinach. Zapisy oraz informacje na stronie Facebook.

Zajęcia SUP

3 warsztaty z pływania deską SUP w małych 8-osobowych grupach. Zajęcia trwają 1 godzinę i są skierowane do osób początkujących. Starty od godz. 12.00 z plaży przy płycie Desantu. Zapisy wyłącznie poprzez rezerwację online.

Koncert pieśni

Koncert pieśni wiślanych w wykonaniu chóru Centrum Myśli Jana Pawła II pod batutą Jana Krutuli. Godzina. 19.30 w Pawilonie Kamień. Wstęp wolny.

Wioska urzeczańska

Głównym punktem programu będzie Wioska Urzeczańska. Do tymczasowej wioski dopłyniecie przystrojonymi, tradycyjnymi, drewnianymi łodziami (osoby z rezerwacjami) lub z plaży Poniatówka bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.

Na wyspie wiślanej przy moście Poniatowskiego, czekać na Was będą liczne zajęcia m.in. animacje, biesiada, warsztaty rzemieślnicze przybliżające kulturę Urzecza. Oprawą będą namioty i flisacy w strojach z epoki.

Z biesiady nie odpłyniecie głodni. Naszym Gościom zaserwujemy tradycyjny poczęstunek z kociołka.