Święto Wisły

2 września 2023

Bezpłatne aktywności i atrakcje

Czytaj więcej

18

jednostek...

... łodzi tradycyjnych i motorówek na których będą odbywać się rejsy

32

rejsy...

... do których będzie można dołączyć

320

bezpłatnych biletów...

... dostępnych w rezerwacji online oraz na miejscu w dniu wydarzenia

14

atrakcji...

... w 3 lokalizacjach: warsztaty i stoiska promocyjne, rejsy, występy taneczne i koncert na statku

2 września będziemy obchodzić po raz kolejny Święto Wisły. Obchody Święta Wisły obejmą wiele atrakcji na wodzie.

Zobacz atrakcje

Bilety

Święto Wisły jest imprezą otwartą. Jednak wiele z atrakcji takich jak np. rejsy będzie biletowanych. Aby zagwarantować sobie miejsce należy dokonać rezerwacji bezpłatnego biletu. Część biletów na rejsy będzie dostępna do nabycia wyłącznie na miejscu w dniu wydarzenia.

Mapa i program obchodów

Aby ułatwić zapoznanie się z przebiegiem imprezy oraz wybór odpowiednich atrakcji, przygotowaliśmy mapę i program obchodów Święta Wisły, w wersji drukowanej oraz online.

Atrakcje Święta Wisły 2023

Warsztaty i stoiska promocyjne

Przy Płycie Desantu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Od 12:00 do 17:00 czekać na Was będą warsztaty: tworzenie łódeczek, malowanie kamieni, mydełka z roślinami, moda wilanowska, kajak polo i szydełkowanie. Posmakujecie powideł i tradycyjnej zupy urzeczańskiej. A o 16:00 odbędzie się występ taneczny grupy Woda na Młyn oraz kwartetu Odpoczno. Poza tym liczne rejsy edukacyjne i rekreacyjne z Pomostu 511.

Rejsy rekreacyjne

W godzinach między 11:00 a 17:00, oferujemy możliwość uczestnictwa w 30-minutowych rejsach na pokładach dwóch statków: Galar Odrzański oraz Szkuta Romantyczna. Rejsy przeznaczone dla osób poszukujących wyjątkowej perspektywy na Warszawę i spokojnej atmosfery.

Parada statków

Uroczysta parada statków, która odbędzie się na plaży Saska Kępa. Serdecznie zachęcamy do udziału w godzinach 18:00 - 19:00 (wejście na jednostki od 17:30). Podziwiać będzie można bogactwo tradycyjnych łodzi drewnianych, motołódek, motorówek, ibarek oraz omeg, prezentujących zróżnicowany charakter żeglugi na wodach Wisły.

Rejsy edukacyjno-przyrodnicze

Fascynujące rejsy edukacyjno-przyrodnicze na pokładzie Szkuty Romantycznej, rozpoczynające się i kończące przy Pomoście 511. Pierwszy z nich o opowie o przyrodniczych sekretach brzegów Wisły. Drugi to prawdziwa lekcja ekologii i świadomości funkcjonowania rzeki. Eksperymenty wyjaśnią ekosystem Wisły, jej znaczenie oraz wyzwania ekologiczne.

Rejs o wschodzie słońca

Rejs o wschodzie słońca pod nazwą "Urzeczańskie pożegnanie lata", który odbędzie się na łodzi Łyżwa Wisła, startując z Plaży Saska Kępa. Podczas rejsu, pod opieką eksperta Jacka Marczewskiego, wyruszymy w kierunku północno-zachodnich granic Warszawy, przemierzając malownicze tereny Zawad i Urzecza. Rejs ma charakter edukacyjny, podczas którego ekspercki komentarz Pana Marczewskiego pozwoli zgłębić tajniki tego obszaru. To wyjątkowa okazja do odkrywania lokalnej historii i przyrody, podczas spokojnego porannego rejsu.

Występ taneczny

Niezwykły spektakl artystyczny, składający się z trzech pełnych emocji aktów. Pełne emocji wydarzenie zapewni grupa Woda na Młyn w około 40-osobowym składzie oraz kwartet Odpoczno.

Koncert na statku

Wyjątkowy koncert na pokładzie statku Panama, przy urokliwej Plaży Saska Kępa. Wydarzenie jest otwarte dla uczestników zgromadzonych zarówno na plaży, jak i na jednostkach pływających biorących udział w paradzie.

Miasteczko Święta Wisły

Głównym punktem programu będzie Miasteczko Święta Wisły z warsztatami i stoiskami promocyjnymi.

Przy Płycie Desantu czekać na Was będą liczne zajęcia m.in. animacje, biesiada, warsztaty rzemieślnicze przybliżające kulturę Urzecza. Oprawą będą namioty i flisacy w strojach z epoki.

Naszym Gościom zaserwujemy tradycyjny poczęstunek z kociołka.

Przy Pomoście 511 czekać będą na Was rejsy tradycyjnymi łodziami drewnianymi oraz rekreacyjne rejsy motorówkami.